Miejsce: Nowy Targ Godzina rozpoczęcia: 9:00
19
Wrzesień

W sobotę 19 września br. w Nowym Targu pod hasłem „Kościół potrzebny młodym? Młodzi potrzebni Kościołowi?” odbędzie się Podhalański Festiwal Młodzieży. Rozpocznie się o godz. 9:00 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył będzie ks. bp Damian Muskus. Po Eucharystii na nowotarskim Rynku do wieczora trwały będą koncerty i konferencje. Na scenie wystąpią m.in.: zespół W Miłości Zwycięstwo i o. Łukasz Buksa OFM, a swoje świadectwo wygłosi pochodzący w Nowego Targu raper B.A.K.U. Festiwal zakończy Koncert Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Dziewiczy Orszak Baranka.

Podhalański Festiwal Młodzieży odbędzie się pod patronatem honorowym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a gośćmi festiwalu będą ks. Paweł Mielecki i Katarzyna Kucik z Komitetu Organizacyjnego ŚDM oraz Młodzi Ambasadorzy ŚDM.

Przez cały czas trwania imprezy na Rynku rozstawione będą namioty ze stoiskami grup i wspólnot młodzieżowych, działających na Podhalu, a także kilku zgromadzeń męskich i żeńskich oraz Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Uczestnicy festiwalu będą mogli przekonać się, jak wiele mają różnych możliwości zaangażowania się w życie Kościoła.

Zapraszamy do uczestnictwa w festiwalu młodzież z całego Podhala. Udział w Podhalańskim Festiwalu Młodzieży jest bezpłatny, a więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie: www.parafianowytarg.pl

Patronat nad Podhalańskim Festiwalem Młodzieży objęło Miasto Nowy Targ.

Współorganizatorami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Czarny Dunajec, Gmina Łapsze Niżne i Gmina Szaflary.

Patronat medialny: „Tygodnik Katolicki Niedziela”.

Print Friendly