10
czerwiec
2015

W dniach 6-7 czerwca na terenie Łapsz Niżnych i Nowego Targu odbył się międzynarodowy turniej ampfutbolu – piłki nożnej osób po amputacjach. Cztery mecze turnieju rozegrane zostały na Stadionie Miejskim w Nowym Targu, a dwa na stadionie w Łapszach Niżnych. W turnieju oprócz reprezentacji Polski, wzięli udział również; Holandia, Irlandia i Ukraina.

Reprezentacja Polski Amp Futbol w pięknym stylu wygrała wszystkie trzy mecze. Ten turniej był dla nas fantastyczny, nie tylko ze względu na wyniki, ale również na wspaniałą atmosferę, jaka panowała na Podhalu – mówi najlepszy zawodnik turnieju Mateusz Kabała – Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale mimo to wreszcie udało nam się zdominować stawkę. Nie było łatwo, ale wygraliśmy. Mamy fajną ekipę, w której jest coraz większa rywalizacja o miejsce w składzie i która potrafi odwrócić losy spotkania. Jeżeli komuś nie idzie, to wchodzi kto inny i strzela ważne bramki. Ta kadra idzie w dobrym kierunku, takie turnieje, jak ten pomogą nam w przygotowaniu do kolejnych Mistrzostw Świata – dodał.

Drugie miejsce zajęli Irlandczycy, którzy tym samym zrewanżowali się Ukraińcom za dwie porażki na ostatnich Mistrzostwach Świata. – Ten turniej, pod względem organizacyjnym, to absolutnie najwyższy światowy poziom – powiedział kapitan Irlandii i sekretarz Europejskiej Federacji Amp Futbol Simon Baker.
– Nie tylko organizacja i poziom sportowy imprezy przypadł nam do gustu. Region Polski, który mieliśmy okazję zobaczyć jest niesamowity. Na pewno wrócimy tutaj z naszymi rodzinami – dodał.

W zespole Reprezentacji Polski wystąpiło dwóch piłkarzy rodem z Podhala – Marcin Guszkiewicz (uczestnik dwóch mistrzostw świata) i Krystian Kapłon, syn Bogdana, piłkarza, który występował w podhalańskich klubach, m.in. w dawnym Podhalu.

Zdjęcie źródło: www sportowepodhale.pl 

To wielkie a zarazem historyczne wydarzenie sportowe w Łapszach Niżnych poprzedziły mecze amatorskich drużyn sportowych; ZEW Niedzica SA, PPPN oraz drużyna Samorządowców. W pierwszym meczu drużyna ZEW Niedzica wygrała 1:0 z PPPN. Ale już w kolejnym meczy Samorządowcy pokonali ZEW 4:2. Ciąg dalszy tych rozgrywek miał miejsce dnia następnego  już w Nowym Targu gdzie PPPN miażdżąco pokonał zespół  Samorządowców 8-2.

Tabela końcowa:

1.     PPPN (Podhalański Podokręg Piłki Nożnej)
2.     Samorządowcy
3.     ZEW Niedzica SA

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Amp Futbol”, Małopolski Związek Piłki Nożnej, Podhalański Podokręg Piłki Nożnejoraz Gmina Łapsze Niżne. Partnerem Głównym jest ZEW Niedzica, a Oficjalnym Sponsorem Kotelnica Białka Tatrzańska. Partnerami imprezy są, Niedzica.pl, MZPN, Gmina Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, MiD Sport, Dido Sport, TVPodhale, Podhale Region, Sportowe Podhale, Tygodnik Podhalański i Main Events. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Parterem Głównym reprezentacji Polski Amp Futbol jest Ottobock Polska.

Nasza galeria zdjęć

O TURNIEJU W MEDIACH:

                                        

 

                                       

 

             

 

 

RELACJA POLSKA vs. UKRAINA ORAZ CEREMONIA ZAKOŃCZENIA TURNIEJU

Print Friendly