FacebookGoogle+Facebook

Turystyka Gmina Łapsze Niżne

REJSY STATKAMI PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM

Powrót do listy obiektów

Zdjęcia obiektu

Informacje o obiekcie

REJSY STATKAMI PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM

Niedzica - Zamek

Lucyna Wolska-Jandura, Tomasz Jandura

Cena:

Statek “HARNAŚ” jest pływającą kawiarnią, z pokładu której można podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, ruiny królewskiego zamku w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. W górnej części oraz na dziobie statku znajdują się pokłady słoneczne, na których można zażywać kąpieli słonecznych w trakcie rejsu spacerowego. W środkowej części statku znajduje się przeszklona kawiarenka, w której przy miłej muzyce można wypić kawę, zimne piwko lub zchrupać coś słodkiego.

Rejsy: o każdej pełnej godzinie od 10.00 (przy minimum 20 osobach)
Czas: 50 min.
Terminy: od 1 maja do 15 października
Ceny: dorośli:14 zł, dzieci (od 3 do 15 lat):12 zł

Statek “Dunajec” oraz statek “Halny” wykonują stałe rejsy między zamkami w Czorsztynie i w Niedzicy. Statek “Dunajec” jest statkiem bocznokołowcem tzn. napędzanym przez koła umieszczone po jego bokach, natomiast statek “Halny” jest napędzany klasycznie przez śrubę.Statki te na swój pokład zabierają około 100 osób każdy, a rejsy odbywają się co 20 minut. Statki posiadają pokłady słoneczne, z których można podziwiać piękną okolicę oraz pokłady zadaszone, które gwarantują komfort i wygodę w czasie niepogody. Na pokład możemy zabrać rowery, wózki dziecięce oraz inne niewielkie przedmioty. Na każdym ze statków znajduje się sklepik z napojami i przekąskami.

Cennik:
Dorośli – 6 zł od osoby (jedna strona) 12 zł w obydwie strony
Dzieci – od 3-15 lat 5 zł (jedna strona) 10 zł w obydwie strony
Dzieci do 3 lat GRATIS !

Wyposażenie

  • Łazienka
  • Informacja turystyczna

Mapa dojazdu

Opinie

turystka
Ocena:

Miejscowośc przepiękna, warto pojechać jednak jeśli jest możliwość przemieszczenia się samochodem do drugiego zamku to polecam to zrobić, gdyż Panowie prowadzący statki ( w tym przypadku był to "halny") nie stosują się do wyznaczonych godzin rejsu, co powoduje, że turysta zostaje bez możliwośc transportu w drugą stronę mimo, że zmieścił się w tym czasie w jakim powinny odbywać się jeszcze rejsy po jeziorze.

Dodaj opinię

Dodaj swoją własną opinię


Fatal error: Call to undefined function display_social4i() in /wp-content/themes/main/single_motel.php on line 116